Leśne Siedlisko to kompleks trzech drewnianych domków, położonych na skraju Józefowa, rowerowej stolicy Roztocza. Józefów leży w centrum Roztocza. Na terenie gminy znajdują się Roztoczański Park Narodowy, Krajobrazowy Park Puszczy Solskiej oraz Krasnobrodzki Park Krajobrazowy.
W miasteczku można odkryć wiele ciekawych obiektów i miejsc, jednym z nich jest kamieniołom „Babia Dolina”, który można podziwiać z 20 m baszty widokowej. Roztoczańska przyroda, niezadeptana przez tłumy turystów, zainspirowała nas do stworzenia Leśnego Siedliska.
Domki są idealnie wkomponowane w krajobraz leśnego podwórza. Wykonane ze starannością i stworzone dla rodzin z dziećmi, dla grup przyjaciół, miłośników pięknej roztoczańskiej przyrody, która dosłownie „pcha się drzwiami i oknami”, ciesząc oczy, duszę i głowę. Domki tętnią życiem w sezonie od maja do września/października. Oferujemy możliwość dogrzania obiektu w jesieni, kiedy wieczory są już chłodniejsze.

Każdy obiekt ma identyczny układ: aneks kuchenny, posiadający podstawowe wyposażenie kuchenne, tak abyście czuli się jak u siebie i niczego Wam nie brakowało, dwa pokoje sypialniane oraz łazienkę z prysznicem. W każdym z nich pomieścimy 4 osoby z możliwością dostawienia rozkładanego fotela dla dodatkowego gościa lub dziecięcego łóżeczka. Klimatyczny nastrój, wszechobecność pachnącego drewna, schludność oraz elementy natury w wystroju, zachęcają do błogiego lenistwa wewnątrz domku.

Na podwórzu jest dużo miejsca na dziecięce zabawy. Można pograć w piłkę, pobawić się w pobliskim zagajniku, pohasać leśnymi ścieżkami. Wieczorami, po długim i aktywnym dniu, miło usiąść wspólnie przy ognisku, podziwiając rozgwieżdżone roztoczańskie niebo, nasłuchując dźwięków pogrążonego we śnie lasu i jego mieszkańców.

Przestrzeń dookoła Leśnego Siedliska to lasy, łąki i pola, które w połączeniu pozwalają na błogi wypoczynek i naładowanie baterii z dala od miejskiego zgiełku i szalonego pędu dzisiejszych czasów. W sąsiedztwie znajdują się dwa zbiorniki wodne oraz dolina rzeki Nepryszki. Jeden z nich to kąpielisko, idealne miejsce do pluskania się w wodzie czy korzystania ze słonecznych kąpieli na piaszczystej plaży. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia rowerków wodnych. Przy plaży znajduje się Bar pod Wiatą, który także jest częścią naszego rodzinnego przedsięwzięcia. Można tam zjeść smaczną pizzę według naszej receptury oraz wypić coś dla ochłody, podziwiając roztoczańskie rozlewiska oraz otulające je lasy.
Drugi obiekt, to zalew wędkarski. Niezwykłych wrażeń zapewni pobudka o wschodzie słońca, kiedy okolicę spowija poranna mgła, zarzucenie wędki i rozkoszowanie się iście magicznym klimatem w towarzystwie porannej kawy i dźwięków budzącej się ze snu przyrody. Wzdłuż rzeki, nieopodal siedliska, przebiega trasa nordic walking z widokiem na rzeczne meandry i malowniczą dolinę Nepryszki. Podczas spaceru będziecie świadkami prawdziwego piękna dziewiczej przyrody z całym swym bogactwem.

Okolica stwarza dogodne warunki dla miłośników różnych aktywności fizycznych. Na Roztoczu nie ma czasu na nudę. Malownicze ścieżki rowerowe o różnym stopniu trudności oraz szlaki turystyczne, charakteryzuje bogactwo terenu i krajobrazu. Zadowolą one zarówno rodziny z dziećmi, jak i bardziej wymagających cyklistów. Okoliczne lasy obdarzają nas swoimi skarbami. Roztocze to raj dla grzybiarzy i miłośników runa leśnego, którego mamy pod dostatkiem. Gościom, którzy potrzebują spokoju i ciszy, oferujemy opcję nic nierobienia- całodniowe leżakowanie na kocyku i pogrążanie się w ulubionej lekturze. Leśne Siedlisko sprzyja każdej formie wypoczynku. Poczujesz się tu jak u siebie w domu!

  • wyżywienie we własnym zakresie
  • sklepy i gastronomia w centrum ok. 1 km
  • sala zabaw dla dzieci – Piccoland (ul. Broniewskiego 13)
  • wypożyczalnia rowerów (centrum)
  • informacja turystyczna – (centrum)
  • rezerwat „Czartowe Pole” – Hamernia ok. 7 km.